Virman Nedir?

Uzaktan Destek için Uzaktan DestekProgramını indiriniz...

Virman Kelime Anlamı olarak banka hesabında bulunan parayı/mevduatı kişinin kendisine ait başka bir hesaba para aktarmasıdır.

 Aynı Banka'da kendisine ait olmayan bir hesaba para aktarma işlemine Havale,  farklı bir bankada bulunan kendisine ya da başkasına ait bir hesaba para aktarmasına da EFT ( Elektronik Fon Transferi ) denir.

Virman işleminde kişisel hesaplar arasında para transferi gerçekleştiği için Kasa Programında çıkan kasa/banka hesabı alacaklandırılır, virman(giren) kasa/banka hesabı borçlandırılır. Bankacılık Sistemi üzerinden Virman işlemi yapabilmeniz için Para Transferi yapacağınız Hesap Numarasını bilmeniz yeterlidir. İnternet Bankacılığı üzerinden ya da Banka Şubesinde talimatınız ile virman işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Havale işleminde faklı bir kişi hesabına para transferi gerçekleştiği için; Cari Takip Programında çıkan kasa/banka hesabı alacaklandırılır, para transferi yapılan müşteri / firma hesabı borçlandırılır. İnternet Bankacılı üzerinden ya da Bankada elden Havale İşlemi yapmak için; Havale Yapacağınız kişinin Banka Şube ve Hesap Numarasını bilmeniz yeterlidir. İnternet Bankacılığı üzerinden Online Havale işlemi yapıyorsanız  Hesabınızda yeterli miktarda Para olması gerekmektedir.

EFT işleminde faklı bir kişinin farkı bir bankadaki hesabına para transferi gerçekleştiği için; Muhasebe Programında çıkan kasa/banka hesabı alacaklandırılır, para transferi yapılan müşteri / firma hesabı borçlandırılır. EFT İşlemini Banka Şubesinde elden, yada Mobil / İnternet Bankacılığını kullanarak Online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

EFT işlemi yapabilmeniz için

  • EFT Yapacağınız Banka Adı, Şube Adı
  • EFT Yapacağınız Kişinin Tam Adı Soyadı
  • EFT Yapacağınız Hesap Numarası yada IBAN Numarası

bilgilerini ihtiyacınız vardır. Bankalar arası transfer işlemi Hafta içi Mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle hemen hesaba yansımayabilir.

Extra Ön Muhasebe Programında oluşturduğunuz Kasalar arasında para hereketini Virman ekranını kullanarak bir adımda basit, kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.


Etiketler

EFT Nedir?, 

Havale Nedir?, 

Virman Nasıl Yapılır?, 

EFT Nasıl Yapılır?, 

Havale Nasıl Yapılır?, 


icon Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez!
© 2018 Designed By Extra Yazılım