Extra Stok Kalan Raporu

Uzaktan Destek için Uzaktan DestekProgramını indiriniz...

Stok Kalan Raporu ekranı ile Deponuzda kalan stok adetlerini tek tuş ile görebilirsiniz.

Stok Kalan Raporu ekranına Extra Ön Muhasebe Programı Ürün İşlemleri > Ürün Kalan Raporu ekranından ulaşabilirsiniz.

Kayıtlarınızı Stok Kodu, Stok Barkod No, Stok Adı, Stok Açıklama, Stok Kategori alanlarına göre ve Stok Kalan Adedi Minimum Adet Altında Olanlar ve ya Stokta Hiç Kalmamış Ürünler olarak filtreleyebilirsiniz.

Stok Kalan Raporunda, Stok Kalan Adetlerinin hesaplanabilmesi için Ürün Giriş, İrsaliye Giriş ve ya Faturalı Satış ekranlarından Stok Hareket kaydının yapılması gerekmektedir.
Ayrıca Ürün Tanımlama işleminde Stok Kalan Adedi Takip Edilecek alanı işaretli olmalıdır.  Stok Takibi yapmadığınız Ürün ve ya Hizmetlerinin için bu alanın işaretini kaldırabilirsiniz. Bu sayede Hizmet bilgileriniz Stok Kalan Raporunda görünmeyecektir.
Ürün Tanımlama - Stok Kalan Adet Takip Edilecek

Stok Kalan Raporunda Stok Kodu, Barkod No, Stok Adı, Birim, Toplam Alış Adet, Toplam Satış Adet, Kalan Adet, Minimum Stok Adet, 1.Kategori, 2.Kategori, 3.Kategori, Ürün Açıklama, Alış Birim Fiyat, Alış Toplam Tutar ( Toplam Alış Adet * Alış Birim Fiyat ), Satış Birim Fiyat, Satış Toplam Tutar ( Toplam Satış Adet * Satış Birim Fiyat ), Öngörülen Kar ( ( Kalan * Satış Birim Fiyat ) - ( Kalan * Alış Birim Fiyat ) ) alanları listelenmektedir.

Alanları Başlıklarından tutarak istediğiz sıralaya koyabilirsiniz. Liste üzerinde mouse sağ tuş tıklayarak Sütun Göster / Gizle penceresine ulaşabilir, buradan görmek istemediğiniz sütunları gizleyebilirsiniz.

Stok Kalan Rapor - Sütun Göster / Gizle

Stok Kalan Raporu Stok Kalan Adet alanına göre Artan Sıralı olarak ( En Az Kalan Stok En Üstte ) gelmektetir. Stok Kalan Adet Sütunu başlığına tıklayarak Sıralamayı Azalan Sıralama ( En Çok Kalan Stok En Üstte ) olarak listeleyebilirsiniz. Bu sıralama işlemini diğer sütunlar için de uygulayabilirsiniz.

Sütun Göster/Gizle, Liste Kolonlarının Yerlerini Değiştirme ve Liste Sıralama işlemleri ile Stok Kalan Rapor ekranını kendi kullanım şeklinize göre Kişiselleştirebilirsiniz. Stok Kalan Rapor ekranını her açtığınızda liste alanları yapmış olduğunuz ayarlamalara göre açılacaktır.

Stok Kalan Adedi Sütunu; Stok Kalan Adedinin Sıfırın Altında olması durumunda Kırmızı, Sıfır olması durumunda Turuncu, MİNİMUM ADET Altında olması durumunda Sarı MİNİMUM ADET Üstünde olması durumunda Yeşil renkli olacaktır.

Stok Minimum Adet değerini Ürün Tanımlama ekranında Minimum Adet alanına kaydedebilirsiniz. Minimum Adet miktarı; yeni bir ürün siparişi verdiğinizde, siparişiniz size ulaşana kadar geçen süre içerisinde deponuzda bulundurmak zorunda olduğunuz Ürün Miktarıdır.

Stok Kalan Adedi, belirlemiş olduğunuz Minimum Adet altına düştüğünde, Ayarlar -> Program Ayarları -> Ürün Ayarları sekmesinde Stok Kalan Sayısı Minimum Adet Altına Düşünce Uyar seçimi aktif ise, Ürün Satış ve Faturalı Satış ekranlarında Ürün Satış işlemi yaparken Stok Kalan Adedi Minimum Adet Altına Düşmüştür şeklindi Kritik Stok Uyarısı verecektir.


Program Ekran Görüntüsü


icon Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez!
© 2018 Designed By Extra Yazılım