Ön Muhasebe Nasıl Tutulur?

Uzaktan Destek için Uzaktan DestekProgramını indiriniz...

Ön Muhasebe; İşletme içerisinde ki Nakit Para Akışının, Satışların, Giren ve Çıkan Faturaların, Stok Durumunun, Çeklerin, Senetlerin ve Personel Maaşlarının takibinin yapılmasıdır.

Ön Muhasebe tutarken hesapların dikkatli bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Eskiden İşletme Sahipleri Ön Muhasebe takibini Kasa Defteri ile yapar, her sabah Kasada Ne kadar para olduğunu deftere yazarak işe başlar, gün içerisinde yapılan satışlar, tahsilat ve ödemeler deftere işlenir, gün sonunda da kasa defterindeki tahsilat ve ödemeler toplanarak Gün Sonu Kasa Bakiyesi hesaplanır, çıkan rakam ile kasadaki para karşılaştırılırdı. Şayet Kasadaki para ve Gün Sonu Kasa toplamı birbirinden farklı ise tüm hesaplar yeniden yapılır, satışlar, kesilen faturalar ve yapılan ödemeler saatlerce tek tek kontrol edilerek yapılan hesaplama hataları düzeltilirdi.

Günümüzde Ön Muhasebe Takibi Bilgisayar ortamında yapılmakta, Excel Muhasebe Programı ya da Ücretsiz Ön Muhasebe Programı tercih edilmektedir. İşletmenin tüm mali durumu Excel dosyalarına ve ya Ücretsiz Programlara teslim edilmektedir. Excel ile isteğinize ve ihtiyaçlarınıza göre Ön Muhasebe takibi yapabilirsiniz. Ancak gün geçtikçe kayıt sayısı artmakta, karmaşık raporlar almak için yazılan formüller karışmakta ya da hatalı formül oluşturulmasından dolayı yanılış sonuçlar vermekte, daha da kötüsü excel dosyaları bozulup veri kayıpları yaşanmaktadır...

Ücretsiz Ön Muhasebe Programlarında Excelde ki gibi formül hataları ya da veri kayıpları yaşanması ihtimali daha düşüktür. Bu yönüyle Excel Muhasebe Programı yerine tercih edilebilir, ancak Bilgisayara format attığınızda ya da Programda herhangi bir sorunla karşılaştığınızda arayıp Canlı Destek alabileceğiniz birisi olmaması sizin için çok daha büyük sorunlara yol açacaktır. Bir aylık verilerinizi ve satış raporlarınızı gözden çıkarmanız kolay olabilir ancak bir yılın sonunda yaşayacağınız veri kayıpları ya da Şirket Devir İşlemi için destek alamamak göze alınabilecek riskler değildir.

En İyi Ön Muhasebe Programı "Müşteriye Hangi Üründen Kaç Adet Satıldı", "Kaç Paraya Satıldı", "Müşterilerden Kaç Para Tahsilat Yapıldı", "Müşteriden Ne Kadar Alacağımız Var", "Satışlardan Ne Kadar Kar Edildi", "Kasada Ne Kadar Naktimiz Var?", "Portföyde Ne Kadar Çekimiz Var?", "Kaç Paralık Çek Ciro Etmişiz" gibi sorulara cevap verebilir.

Piyasada onlarca Ön Muhasebe Proframı mevcuttur. Siz Ucuz Muhasebe Programı tercih ederek yazılım maliyetinizi en aza indirebilir, ihtiyaç duyduğunuzda Canlı Destek alarak karşılaşmış olduğunuz sorunlarla tek başınıza saatlerce uğraşmak yerine, Profesyonel bir ekip ile çok daha kısa sürede çözebilirsiniz.

Bu noktada hem En İyi Muhasebe Programı, hem Ucuz Muhasebe Programı hem de Canlı Destek ekibi ile Extra Ön Muhasebe Programı kullanıcıları tarafından Tavsiye edilen Ön Muhasebe Programı olacaktır.


Etiketler

Ücretsiz Ön Muhasebe Programı, 

Tavsiye Edilen Ön Muhasebe Programı, 

En İyi Ön Muhasebe Programı, 


icon Nereye gideceğini bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez!
© 2018 Designed By Extra Yazılım